Leczenie schizofrenii | salusprodomo.pl

Schizofrenia jest zaburzeniem psychicznym, które zalicza się do grupy psychoz. To bardzo poważny stan chorobowy, który może bardzo negatywnie wpłynąć na życie zarówno osoby cierpiącej na to zaburzenie, jak i osób postronnych. Osoby dotknięte schizofrenią mają bardzo mocno zaburzone postrzeganie rzeczywistości oraz upośledzoną umiejętność krytycznej oceny własnej osoby, oraz swojego otoczenia. Jest to stan chorobowy o bardzo zmiennym przebiegu, przez co trudno się ją diagnozuje i wykrywa.

Leczenie schizofrenii
obrazek prezentujacy

Jakie są metody leczenia schizofrenii?

Schizofrenia jest niezwykle złożonym zaburzeniem, które jednak daje się opanować dzięki intensywnej pracy. Podstawą leczenia stanów psychotycznych jest oczywiście odpowiednio prowadzona psychoterapia polegającą na współpracy z terapeutą, do której włącza się specjalną farmakoterapię. Dobór stosowanych środków opiera się na ogólnym stanie zdrowia pacjenta, a także na rodzaju schizofrenii, na który cierpi. W niektórych przypadkach wraz ze stosowaniem środków antypsychotycznych konieczne jest stosowanie również specyfików antydepresyjnych.

Jak dobrać odpowiednią metodę leczenia schizofrenii do indywidualnych potrzeb?

Doborem właściwej metody leczenia w przypadku schizofrenii zajmuje się lekarz psychiatra, który prowadzi chorobę pacjenta. To on decyduje o kształcie psychoterapii i kierunku, który powinna ona obrać na podstawie zebranych przez siebie informacji, a także on przypisuje odpowiednie leki oraz ich dawkowanie. Nigdy nie powinno się diagnozować schorzeń psychicznych na własną rękę, gdyż zazwyczaj okazuje się to absolutnie kontrskuteczne i stan psychiczny takiej osoby jeszcze bardziej się pogarsza.

Gdzie znaleźć renomowane prywatne kliniki leczenia schizofrenii?

Leczenie schizofrenii jak już wspomnieliśmy - jest bardzo skomplikowane i wymaga ogromnego nakładu pracy. Chcąc mieć pewność, że chory jest w odpowiednich rękach, należy dobrze zastanowić się nad wyborem właściwego ośrodka leczniczego. Takim miejscem, w którym pracują prawdziwi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, na których można liczyć, jest Salus Pro Domo. To absolutnie wyjątkowa klinika, w której każda osoba zmagająca się ze schizofrenią może szukać pomocy.